Brusivá

Ponúkame brusivá Ekamant, spoločnosť ktorá patrí medzi najväčších výrobcov brusiva. Ich produkty majú uplatnenie najmä v drevospracujúcom priemysle, ale sú tiež vhodné na brúsenie plastov a lakov. Ekamant je známy svojou špičkovou kvalitou produktov. Ekamant je vynálezcom antistatickej vlastnosti brusiva a je neustále jednotkou v tomto smere.

brusivo1
ARKFEO, ARKFO sú špičkové produkty pre brúsenie všetkých typov dreva. Korundový, elektrostatický nanášaný posyp spolu s antistatickými prísadami  v spojive zaručujú perfektné výsledky brúsenia. Tuhý podkladový F-papier je predpokladom rovnomerného výbrusu na celých dielcoch a zaručuje dlhú životnosť.

brusivo2
AESM je špeciálny produkt na brúsenie lakov. Podkladový E-papier, otvorený posyp ostrými zrnami karbidov  a špeciálne polo živicové spojivo zaisťujú dlhú životnosť a perfektne obrúsené povrchy. Samozrejmosťou je perfektne fungujúca antistatická úprava. Pri správnom nasadení tohto produktu dosiahnete značné úspory pri nasledujúcich prácach.

 

brusivo3
EKA1000 je novinkou vo výrobnom sortimente firmy Ekamant. Nahrádza úspešné produkty PKFEO, PKFO. Nový produkt má rovnakú modrú farbu, korundový posyp a F-papierový podklad, ale na rozdiel od svojich predchodcov má antistatické vlastnosti a plne živicové spojivo. Produkt je vhodný pre brúsenie všetkých typov driev a je univerzálnejší než ARKFEO a ARKFO. Z EKA1000 vyrábame úzke aj široké pásy.

brusivo4
RKEO je univerzálny produkt pre brúsenie všetkých typov driev. Má otvorený korundový posyp, podklad E-papier a plne živicové spojivo. Tento produkt sa používa hlavne na výrobu výsekov s upínaním na suchý zips.

 

brusivo5
Ekablue je novinkou vo výrobnom sortimente firmy Ekamant. Jedná sa o materiál určený na brúsenie lakov. Flexibilný papierový podklad umožňuje brúsenie aj zložitejších kontúr. Špeciálna stearátová vrstva redukuje problémy so zanášaním. Dodáva sa ako vo forme výsekov s upínaním na suchý zips tak aj v rolkách pre ručné brúsenie.

brusivo6
RKX je korundové brusivo na tuhom plátenom podklade. RKX je univerzálny produkt pre brúsenie všetkých typov driev. Otvorená štruktúra brusiva účinne redukuje problémy so zanášaním. Vyrábajú sa široké aj úzke pásy. Brusivo je vhodné pre brúsenie plôch.

 

brusivo7
RKJ je produkt na flexibilnom plátenom podklade, vhodný pre brúsenie profilovaných dielov. Otvorený posyp a plne živicové spojivo prispieva k dlhej životnosti brusiva. Z tohto materiálu sa vyrábajú úzke pásy a je vhodný pre ručné brúsenie.

brusivo8
RKJFO je najflexibilnejší produkt s textilným podkladom z výrobného sortimentu Ekamant. Preto je vhodný pre brúsenie kontúr a extrémne profilovaných dielov. Je tiež vhodný pre ručné brúsenie.

 

brusivo9
RKJFON je čo sa týka flexibility zhodný s materiálom RKJFO. RKJFON má navyše stearátový náter, ktorý účinne redukuje problémy so zanášaním. Tento materiál je najmä vhodný pre brúsenie lakovaných profilovaných dielov.