Kľučky

V tejto oblasti sme vsadili na predaj značky MP kovania kvalitného a spoľahlivého partnera. Spoločnosť ktorá vsádza vo svojej činnosti na stabilitu, spoľahlivosť v poskytovaní produktov a služieb, na kvalitnú a ochotnú predajnú i popredajnú starostlivosť.

Niekoľko rád pred zakúpením kľučiek
Základné rozdelenie interiérových kľučiek:
Štítové kľučky: pri štítových kľučkách je potrebné poznať vzdialenosť medzi osou kľučky a osou kľúča (rozteč).

klucky1

 

klucky2

klucky3

Štandardná vzdialenosť je 72 alebo 90 mm. Pri bezpečnostných kovaniach sa používa aj rozteč 92 mm (prosím, zvýšte pozornosť pri meraní).
UPOZORNENIE: Nakoľko otvory do štítových kľučiek vyrážame podľa Vašich požiadaviek, je nevyhnutné, aby ste pri nákupe tovaru presne uviedli typ a rozteč otvorov. Pokiaľ si objednáte nesprávne, nemusí byť ich výmena samozrejmosťou.
Rozetové kľučky: čiže delené kľučky, označujeme veľkým písmenom R (okrúhla rozeta) alebo HR (štvorcová rozeta). Nakoľko sa väčšina rozetových kľučiek upevňuje prešróbovaním cez celú hrúbku dverí v mieste zámku, je potrebné, aby boli v zámku na to určené otvory (viď. priložený obrázok).

klucky4

Typy otvorov:
Skratkou BB – označujeme otvor pre interiérový kľúč (dózický)
Skratkou PZ – označujeme otvor pre vložku (fabku)
Skratkou WC – označujeme WC sadu s vmontovaným kľúčom (k WC sade je potrebný zámok so spodným štvorhranným otvorom 6 x 6 mm)

klucky5

Guľa / kľučka alebo Madlo / kľučka: pri kľučkách s guľou (madlom) uvádzame všetky predošlé údaje plus spresnenie, či sa jedná o kľučku pravú (označujeme RE) alebo ľavú (označujeme LI). Guľa, alebo madlo môže byť pevné alebo otočné.

klucky6

Montáž
Montáž je veľmi dôležitou súčasťou funkčnosti výrobku. Klaďte, prosím, preto dôraz na jej správnosť, a to dôkladným, presným, priamym zameraním a vŕtaním otvorov.
Ošetrovanie
Na čistenie a ošetrovanie nepoužívajte žiadne agresívne chemikálie a čistiace prostriedky. Čistite len mäkkou vlhkou handrou. Pri vydávaní neštandardných (piskľavých) zvukov alebo pri zadŕhaní použite univerzálne mazivo napr. WD – 40.