Lepidlá

Ponúkame sortiment priemyselných lepidiel pre použitie v drevárskom priemysle.

Technobond C30

Lepidlo používané hlavne na plošné lepenie dýhy a laminátov na DTD, pre zlepovanie DTD, k zdvojovaniu DTD navzájom, k lepeniu častí masívneho dreva na DTD a lepeniu mäkkého dreva.

NUNIVIL 132
Báza: Polyvinylacetát (PVAc)

Duocoll 1012 D3
Jednozložkové kopolymérne disperzné lepidlo s výbornou odolnosťou voči vode, ktoré spĺňa požiadavky normy DIN – EN 204 pre lepidlá kategórie D3. Špeciálne určené na plošné lepenie. Vhodné na lepenie mäkkého ako aj tvrdého dreva pre interiérové prvky umiestnené vo vlhkých miestnostiach.

 

DUOCOLL 1050 D3

Jednozložkové kopolymérne disperzné lepidlo s výbornou odolnosťou voči vode, ktoré spĺňa požiadavky normy DIN – EN 204 pre lepidlá kategórie D3. Špeciálne určené pre lepenie tvrdého dreva pre interiérové prvky umiestnené vo vlhkých miestnostiach.

Báza: Polyvinylacetát (PVAc)

DUOCOLL 1052 D3
Rýchle jednozložkové kopolymérne disperzné lepidlo s výbornou odolnosťou voči vode, ktoré spĺňa požiadavky normy DIN – EN 204 pre lepidlá kategórie D3. Špeciálne určené pre lepenie tvrdého dreva pre interiérové prvky umiestnené vo vlhkých miestnostiach.
Vhodné i pre vf – ohrev.

DUOCOLL 1057 D3

Veľmi rýchla jednozložkové kopolymérne disperzné lepidlo s výbornou odolnosťou voči vode, ktoré spĺňa požiadavky normy DIN – EN 204 pre lepidlá kategórie D3. Špeciálne určené pre lepenie tvrdého dreva pre interiérové prvky umiestnené vo vlhkých miestnostiach.
Vhodné i pre vf – ohrev.

Báza: Polyvinylacetát (PVAc)

 

Technobond D3
Jednozložkové kopolymérne disperzné lepidlo s dlhým otvoreným časom, výbornou odolnosťou voči vode, ktoré spĺňa požiadavky normy DIN – EN 204 pre lepidlá kategórie D3. Špeciálne určené na plošné lepenie. Vhodné na lepenie mäkkého ako aj tvrdého dreva pre interiérové prvky umiestnené vo vlhkých miestnostiach.Vhodné i pre vf – ohrev

Kestokol D 4000

Jednozložkové kopolymérne disperzné lepidlo s výbornou odolnosťou voči vode, ktoré spĺňa požiadavky normy DIN – EN 204 pre lepidlá kategórie D4 a spĺňa požiadavky na tepelnú odolnosť podľa normy WATT 91. Špeciálne určené na výrobu okien a dverí, plošné a konštrukčné lepenie, pričom spoje sú odolné aj vplyvu extrémnej klímy.

Báza: Polyvinylacetát (PVAc)

MULTIBOND 5005

Jednozložkové kopolymérne disperzné lepidlo s vysokou odolnosťou voči vode, ktoré spĺňa požiadavky normy EN 204 pre lepidlá kategórie D4 a taktiež normu WATT 91. V porovnaní s inými D4 lepidlami, MULTIBOND 5005 má relatívne vysokú hodnotu pH, čo umožňuje lepiť dreviny, ktoré sú náchylné na sfarbovanie. (pri použití kyslého lepidla). Vhodné na všetky typy lepených spojov.

Báza: PVAc – zosieťujúci Polyvinylacetát

 

TECHNOBOND D4

Dvoj-komponentné D4 lepidlo, je určené pre všetky typy lepených spojov, od ktorých je požadovaná zvýšená odolnosť proti pôsobeniu vlhkosti a vody, napr. dvere, okná a nábytok vo vlhkom prostredí. Univerzálne lepidlo pre lepenie tvrdého i mäkkého dreva, DTD a iných drevených materiálov. Spĺňa požiadavky DIN EN 204 D4 po pridaní katalyzátora. (Adittive D4)

Báza: PVAc – zosieťujúci Polyvinylacetát

ReacTITE EP 925

Dvoj-komponentné EPI lepidlo (používa sa spolu s Hardener 200), je určené pre lepenie tvrdého dreva (dub, buk), drevín s vysokým podielom živíc (borovica), tropických drevín (teak, meranti). K lepeniu pre priamu expozíciu, napr. okenné hranoly alebo šalovacie dielce, kde je požadovaná vysoká odolnosť voči teplu, vode a rozpúšťadlám. ReacTITE EP 925 je možné použiť v studených a teplých lisoch a taktiež v rádio-frekvenčných lisoch. Lepidlo je tiež charakterizované minimálnym napeňovaním.

Báza: Kopolymérna disperzia

Pre ďalší aktuálny sortiment tavných hranovacích a práškových lepidiel sa informujte na predajni alebo na scobis@scobis.sk