Vstavané skrine

Dokážu plniť funkciu šatníka, úložného priestoru na najrozličnejšie veci, od vysávača cez dosku na žehlenie až po lyže, úlohu minipracovne s PC alebo pracovného kúta, napr. so šijacím strojom.

Od toho, akú úlohu na seba prevezme tento multifunkčný druh nábytku, závisí jej vnútorné vybavenie.

Vstavané skrine najčastejšie vystupujú vo funkcii minišatníkov v spálňach, detských izbách, v bytoch aj na chodbách. Pre vnútorné vybavenie šatníkovej skrine je rozhodujúce, aké oblečenie v nej chcete skladovať. Práve toto si treba dôkladne premyslieť, pretože špecializované firmy, ktoré sa zaoberajú zhotovovaním a montážou šatníkových skríň, vám v tomto smere neporadia. Ak máte vo svojom šatníku veľa kostýmov, oblekov, košieľ a blúzok, treba im vyhradiť väčší priestor. Ak prevažujú nohavice, tričká, pulóvre – treba viac miesta na ne. Odborníci vám poradia, ako ktorý druh oblečenia uložiť, aby ste mali vo veciach poriadok a prehľad. Zabudnite na pevné police a pevné tyče, na ktoré sa dávali vešiaky. V moderných šatníkových skriniach dominujú výsuvné systémy – drôtené výsuvné košíky, výsuvné police a zásuvky s priehľadnými čelnými plochami. Miesto vo väčšej výške umožňujú využiť sklopné vešiakové tyče. Vďaka nim sa saká, kabáty, nohavice, sukne dostanú pohodlne do výšky, ktorá by inak bola mimo dosahu priemerne vysokého človeka a kde v minulosti končili sezónne veci, alebo kufre a tašky. V strednej výškovej úrovni (od podlahy po 1,80 m) ostáva tak dosť miesta na uloženie iných vecí – spodné prádlo, tričká, pulóvre, ale aj topánky, uteráky, posteľná bielizeň a pod.
Vstavané šatníkové skrine sa vyrábajú na mieru, umožňujú teda miesto, ktoré na ne máte k dispozícii, využiť naozaj do posledného štvorcového centrimetra. Pokiaľ skriňu využívajú dve, prípadne viac osôb, najlepšie je, ak každá má v nej svoje presne vymedzené miesto. Vyhnete sa tak zbytočným hádkam typu – kde si mi dal/a to a to.

Vstavané skrine sú dedičstvom, ktoré patrí najmä k panelových obytným domom. Každý centimeter priestoru je využitý a všetci sú spokojní.

Využitie vstavanej skrine
Šatníková alebo inak povedené vstavaná skriňa sa vyznačuje tým, že sa nachádza na presne vytýčenom mieste bez zadnej a aj bočných stien, ktoré sú murované. Vzhľadom na praktické využite sa v súčasnosti používajú posuvné dvere. Dvojkrídlové skriňové dvere sú takpovediac viac minulosťou.

Výhoda tohto typu skríň nespočíva iba v racionálnom prístupe využitia priestoru, ale aj v tom, že ju zvládne svojpomocne vybudovať aj šikovný domáci majster. Precízne zameranie niky v stene či rohu tvoreného dvoma stenami je nutné realizovať ešte pred navrhovaním vonkajšieho dizajnu a vnútorného vybavenia skrine.

Konštrukcie vstavanej skrine
Vzhľadom na charakter skrine sa vždy jedná o ich výrobu presne na mieru podľa konkrétnych a individuálnych požiadaviek. Ich kúpa predstavuje skôr zariadenie ako kus nábytku. Kvalita meračskej práce zásadne ovplyvní nielen funkčnosť posuvných šatníkových dverí, ale aj vnútorného vybavenia v podobe vešiakovej tyče a zásuviek.

Plánovanie konštrukcie je ďalším z dôležitých krokov, ktorý by ste si mali ako tak premyslieť ešte predtým, než vstúpite do šatníkového štúdia. Už viete na aký účel vám bude presne vstavaná skriňa slúžiť? Budete do nej odkladať premoknuté kabáty, pracovnú obuv alebo šaty? V tom prípade by ste mali pamätať na zadný sololitový chrbát, v tom druhom na spodné dno skrine. Pri usporiadaní poličiek zvážte koľko oblečenia chcete zavesiť na vešiak a koľko umiestniť do poličiek. Dvere skríň sa dnes vedia dokonalo prispôsobiť každému interiéru. K dispozícii sú na trhu rôzne materiály. Od laminátovej drevotriesky až po priehľadné plexisklo. Medzi nedávne novinky sa zaradili vzorované fólie alebo aj dvere striekané podľa ľubovôle, ktoré vedia interiér originálne oživiť.

Kovanie pre vstavané skrine

Ponúkaný sortiment kovania pre vstavané skrine je široký, preto Vás radi uvítame v našej predajni.

vstavane-skyrne-kovania